hír
Május 17-18-án rendezik meg első ízben a SKICC – Debreceni Animációs Filmnapokat, amelynek a debreceni Apolló Mozi ad otthont. Az április 22-én…
továbbhír
Idén is megrendezik a Magyar Filmszüretet Debrecenben: a magyar filmek seregszemléjére január 25. és február 4. között várják a közönséget a 111…
továbbhír
November 8. és 10. között először érkezik Debrecenbe, az Apolló Moziba a nemzetközi filmfesztiválok nyertes filmjeivel a Finn Filmnapok, a Finnagora…
továbbhír
Kertész Mihály Oscar-díjas rendezőről nevezték el a 103 éves debreceni Apolló mozi nagytermét kedden, a digitális átállás ünnepélyes záróeseménye…
továbbhír
Debrecenben díszelőadáson mutatják be a Fehér Istent. A közönségtalálkozón jelen lesz Psotta Zsófia és Zsótér Sándor is. A rendezvényen ideje alatt…
továbbhír
Ami nem sikerült Leonardo DiCapriónak A Wall Street farkasában az idei Oscar-gálán, az sikerült a magyar hangjának a Debreceni Szinkronszemlén. A…
továbbhír
Dokumentumfilmet készített Szomjas György a 25. születésnapját tavaly ünnepelt debreceni zenekarról, a PG Csoportról. Az Alföldi rock című alkotást…
továbbhír
A legújabb grafikai, animációs és filmkészítési technikákkal ismerkedünk meg Debrecenben, szereplőválogatást hirdet Zero című filmjéhez Nemes Gyula,…
továbbMegérkezett magyar mozikba a Lakos Nóra Véletlenül írtam egy könyvet című rendezése, ami a gyerekek és a családok életéről és problémáiról szól játékos, elemelt hangvételben.
Újjászületett a magyar ifjúsági film, és ebben nincs semmi véletlen
Ahol a Bauhaus és a tinilányos hangulat találkozik
Együtt mozizhatnak kicsik és nagyok – 7 magyar családi filmet ajánlunk
a teljes dossziéA Filmhu és az NFI közreműködésében készültő Filmgyár podcast adásaiban a hazai mozgóképipar, a filmfinanszírozás és a filmgyártás szakterületeiről beszélgetünk filmesekkel és a Filmintézet szakembereivel.
Filmgyár podcast #23: Stratégia a magyar animáció fejlesztésére
Filmgyár podcast #19: Reformkori város díszlet épült Fóton
Filmgyár podcast #21: Filmklub hálozat
a teljes dossziéRendezőnők a magyar filmtörténetben
Nők, akik áttörték az üvegplafont, és rendezőkké tudtak válni a sokáig férfiak uralta magyar filmszakmában. Honnan jöttek ezek az úttörő nők? Hogyan jutottak el az első filmjükig? És hogyan folytatódott a pályájuk? Szederkényi Olga exkluzív portrésorozata a kezdetektől a rendszerváltásig új megvilágításba helyezve vizsgálja a magyar filmtörténetet.
Dr. Balázs Mária, aki öt percig gondolkodhatott, hogy lesz-e ő az első magyar filmrendezőnő
Filmhu podcast #88: Szederkényi Olga és a magyar filmrendezőnők
Riedl Klára, a filmrendezőnő, aki “magyar népi filmmel” futott be 1939-ben
a teljes dosszié